Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
hizmet-merkezleri
HİZMET MERKEZLERİ

HİZMET MERKEZLERİMİZ

"Yaşamın her alanında eşitliği sağlayabilmeyi hedeflediğimiz merkezlerimizi her mahallede hizmete sunarak vatandaşlarımızın hayatına dokunmayı amaçlıyoruz."

SPOR TESİSLERİ

SAR-FİT POLİGON SPOR TESİSİ

Terası ve kapalı alanlarıyla yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Sarıyer Belediyesi Sarfit Spor Tesisi, yüzme havuzu, aerobik, step, pilates, aqua kids gym ve çok amaçlı spor salonlarına sahiptir.

İLETİŞİM:  Poligon Mah. İstinye Bayırı Cad. No:17  İstinye / HARİTA İÇİN

                  0(212) 277 36 46

SAR-FİT HUZUR SPOR TESİSİ

Spor yapmak isteyen Sarıyerlilere birçok olanak sunan merkezde; Spor Okulları (Yüzme Jimnastik) Grup Dersleri (Aerodance, Yoga, Streching, Body pump, Crunch, CrosFit) Pilates (Reformer, Mat Pilates) ve havuz bulunmaktadır.

İLETİŞİM: Huzur Mahallesi Cumhuriyet ve Demokrasi Caddesi No:10 -Sarıyer 

                0(212) 812 73 63-64 

ÇAYIRBAŞI STADI

Yaz spor okulları, amatör spor kulüplerinin maç, antrenman ve turnuvaları ile ilçemizde yapılan sportif faaliyetler için hizmet vermektedir.

İLETİŞİM: Çayırbaşı Mahallesi, Bahçeköy Cd. 34453 Sarıyer / HARİTA İÇİN

                  0(212) 444 17 22

KİLYOS STADI

Baştan aşağı yenilenen stat, amatör spor kulüplerinin maç, antrenman ve turnuvaları ile halka açık yürüyüşler için hizmet vermektedir.

İLETİŞİM: Kumköy Mahallesi Demirciköy Caddesi No:4 34450 Sarıyer / HARİTA İÇİN

ŞEHİT TOPÇU ÜSTEĞMEN UĞUR TAŞÇI TESİSLERİ

İlçemizdeki amatör spor kulüpleri, okullar, kadın rekreasyon çalışmaları ve halka açık yürüyüşler için hizmet vermektedir.

İLETİŞİM:  Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi No:31 34457 Sarıyer / HARİTA İÇİN

KÜLTÜR MERKEZLERİ

RIFAT ILGAZ KÜLTÜR MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi Eğitim Kültür Merkezi olarak hizmet veren bina, Sultan ll. Mahmut’un eşi Pertevniyal Sultan tarafından yaptırılmıştır.  Konak önceleri “Süleyman Şah Binkaya Alp Numune-i İnnaz Mektebi ve Orman Mektebi Alisi” olarak kullanılmıştır. Günümüzde Sarıyer Belediyesi tarafından eğitim ve kültür merkezi olarak kullanılmaktadır. Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nun oyunlarını oynadığı Nejat Uygur Sahnesi de bu bina içerisinde yer almaktadır. Ayrıca çeşitli dallarda açılan kursların bir bölümünün eğitimleri de bu binada verilmektedir.

 

İLETİŞİM: Şehit Mithat Yılmaz Cad. No:85, Sarıyer / HARİTA İÇİN

                  0(212) 444 17 22

 

YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinin ikincisi olan Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi, tıpkı Ana Hizmet Binası yapımında olduğu gibi yeşil ve engelsiz bina kriterleriyle inşa edildi. Derbent Mahallesi girişinde ve Darüşşafaka Metro istasyonu üzerinde yer alan binamızında; 360 kişi koltuk kapasiteli nikah salonu, VIP nikah salonu ve kokteyl holleri, 600 kişi oturmalı 1 Adet Balo Salonu (Yaklaşık 800 kişilik kokteyl programlarına müsait, son sistem canlı müzik, ses ve ışık donanımına sahi) bulunmaktadır.
Yaşar Kemal Kültür Merkezi, yalnızca nikah işlemi ve kutlamalara hizmet vermek amaçlı olmayıp, olası kültürel – sosyal etkinliklerde özellikle ulaşım kolaylığı ve seminerler ile eğitim faaliyetlerine uygun mekanlarıyla halkımıza hizmet vermektedir.

 

İLETİŞİM: Çamlıtepe Mahallesi Akgün Caddesi No:1 / HARİTA İÇİN

0(212) 444 17 22

 

RAUF DENKTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ

Ayazağa Mahallesi’nin 2014 yılında Sarıyer’e devredilmesinden sonra Şişli Belediyesi’ne ait olan Rauf Denktaş Kültür Merkezi de Sarıyer Belediyesi’ne devredilmiştir. Merkez, sergi alanlarının yanı sıra konserler ve tiyatrolar için büyük bir sahneyi de içinde barındırıyor.

 

İLETİŞİM: Naci Canan Tuncer Sokak, Ayazağa / HARİTA İÇİN

                 0(212) 444 17 22

 

BOĞAZİÇİ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

Sanata ve sanatçıya verdiği destekle, dev projeleri bir bir hayata geçiren Sarıyer Belediyesi, Sanatın binbir rengini öne çıkartarak İstanbul’un en prestijli kültür merkezini bölgeye kazandırdı. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın yeşil bina Breem sertifikalı modeline uygun olarak inşa edilen Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde, geri dönüşüme giren tetrapak artıklarından yapılan suya dayanıklı, çevre dostu yüzde 98 oranında kâğıt içeren paneller kullanıldı. Fuaye alanının yer döşemesinde ise geri dönüşümü mümkün olmayan tamperli cam atıklar kullanıldı. Merkez’de ayrıca kalabalık grupların çalışabilmesi için de iki adet 150 metrelik prova alanı, 310 metrekarelik açık alan, 2 grup kulisi, 6 tek kişilik kulis ve 160 metrekarelik dekor deposu da bulunuyor. Konser ve canlı performanslara sahne olacak Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, tüm etkinlikler için uygun bir akustiğe sahip özellikleri içinde barındırıyor. Merkez, aynı zamanda konferans tipi etkinlikler için 2 dil çevirili simültane sistemi ile donatıldı.

Modern mimarisiyle İstanbul’un en seçkin kültür ve sanat merkezi olacak Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, rahat ulaşım imkânı ve geniş otoparkıyla sanatseverlere büyük konfor sağlayacak. 636 koltuk kapasiteli salonu ve 300 metrekarelik fuaye alanıyla tiyatro, konferans, canlı performanslar ve özel oturumlar gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan merkez, İstanbulluların kültür sanat koridorunu genişletmiş oldu.

 

İLETİŞİM: Pınar Mahallesi, Günyüzü Caddesi (Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası B Blok), Maslak / HARİTA İÇİN 

                  0(212) 444 17 22

                 

 

EĞİTİM MERKEZLERİ

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ

Gündüz Bakımevleri 7 şubesiyle 03-06 yaş arası çocuklara okul öncesi hizmet vermek, eğitimlerine katkı sağlamak ve sağlıklı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Gündüz Bakımevleri’nde Drama, Müzik, Halk Oyunları, Modern Dans, İngilizce, Spor, Matematik, okuma-yazma hazırlık branş eğitimleri, müze, tiyatro ve kültür gezileri, high-scope temelli okul öncesi eğitim programı, AÇEV ile yürütülen anne-baba eğitimleri verilmektedir.

Şubeler:

Çayırbaşı Gündüz Bakım Evi
Adres: ÇAYIRBAŞI MAH.BAHÇEKÖY YOLU CAD. NO:96


Bahçeköy Gündüz Bakım Evi
Adres: BAHÇEKÖY YENİ MAH.BALABANDERE SOK.NO:11


Maden Gündüz Bakım Evi
Adres: MADEN MAH.YUNUS EMRE CAD. NO:66

Ferahevler Çocuk Gündüz Bakım Evi

Adres: FERAHEVLER MAHALLESİ ADNAN KAHVECİ CADDESİ YILDIZ TEPE SOKAK 35/2

Ayazağa Lotus Çiçeği Çocuk Gündüz Bakım Evi

Adres: AYAZAĞA MAHALLESİ ŞEHİT NACİ CANAN TUNCER SOKAK (CUMHURİYET PARKI İÇİ)

Kasapçayırı Dilek Terimer Çocuk Gündüz Bakım Evi

Adres: ZEKERİYAKÖY MAHALLESİ MAVROMOLOS SOKAK NO:10 (MEDYA KENT SİTESİ YANI)

Derbent Sümeyye Boyacı Çocuk Gündüz Bakım Evi

Adres: ÇAMLITEPE MAHALLESİ GÜNGÖR SOKAK NO:14

SAGEMLER

Sarıyer bölgesinde yaşayan çocuklar ve ailelere eğitsel, sosyal alanlarda destek sağlamak amacıyla 11 şubede hizmet veren Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri'nden (SAGEM) her yıl ortalama 10 bin öğrenci yararlanmaktadır. SAGEM’de Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, okuma-yazma, İngilizce, bilgisayar, atölye çalışmaları, çocuk hakları atölye çalışmaları, spor etkinliği, Görsel Sanatlar, Müzeik, Yaratıcı Drama eğitimleri verilmektedir.

Şubeler:

SARIYER
Adres: Yar Sk. No:13 Sarıyer
Tel: 212 242 86 26

REŞİTPAŞA
Adres: Doğanevler Mevki Arı çıkmazı Sok. No:4 Reşitpaşa Sarıyer
Tel: 212 229 86 94

FERAHEVLER
Adres: Ferahevler Mah. Adnan Kahveci Cad. (Şehit Uğur Taşçı Parkı içi)
Tel: 212 229 6628

KAZIM KARABEKİR
Adres: Çuvalcı Sk. No:23/ A
Tel: 212 271 02 97

CUMHURİYET MAHALLESİ
Adres: Arabayolu Cad. No:45
Tel: 212 299 04 72

PINAR MAHALLESİ
Adres: Çamlıbel Cad. No: 24
Tel: 212 285 04 66

FSM SAGEM
Adres: Evren paşa Cad No:28
Tel: 212 277 02 95

BAHÇEKÖY
Adres: Serhatlar Sk. No: 20 (Eski Bahçeköy Bld. Binası)
Tel: 212 226 26 50

İSTİNYE
Adres:Çayır Cad. Çayır Sk. No:10 İstinye/Sarıyer
Tel: 212 229 95 35

AYAZAĞA
Adres: Ayazağa Mah. Dereboyu Cad. No:13 Hüseyin Coral İş Merkezi
Tel: (212) 289 63 75

 

BAĞLAR
Adres: Yeniköy Mh. Nuri Paşa Cd. Bağlar Mevki Mimar Sinan Parkı İçi
Tel: (212) 262 86 47

 

SARIYER AKADEMİ

Sarıyer Akademi, sınavlara hazırlanan  öğrenciler ile mezun durumda bulunanlara akademik destek  sunarak sınıf düzeyinde eksikliklerin tamamlanması ve öğrencilerin bir üst eğitim kurumuna hazırlanmasını amaçlamaktadır. Uzman yönetici ve öğretmen kadrosuyla, verilen eğitimler çağdaş yöntemler, teknik ve teknolojik donanım ile desteklenmektedir. Kurumda aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

 LGS ve YKS’ye hazırlık, Ortaokul 5 ve 6. sınıflara Matematik Olimpiyatları’na hazırlık, Lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yapay zeka eğitimi, Öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim kursları, Online eğitim, MATBEG sınavı, Üniversite ve meslek tanıtımı etkinlikleri, Velilere yönelik eğitimler, Sosyal sorumluluk projeleri, Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kişisel ve akademik mesleki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Adres: Çamlıtepe MahallesiAkgün CaddeSİ No:1 Yaşar Kemal Kültür Merkezi

Telefon: 0212 285 17 39

 

BAHÇEKÖY KIZ KONUKEVİ

Sarıyer Belediyesi tarafından 10 Ekim 2011'de hizmete açılan Bahçeköy Kız Konukevi; modernliği, temizliği, konforu ve sunduğu imkanlarla öğrencilere özel hizmet vermektedir. Öğrencilerin konforu için her ayrıntının düşünüldüğü 6 katlı merkezde, 4'er ve 2'şer kişilik 31 oda bulunmaktadır. Öğrencilerin kaldığı katlarda; ranzalar, yatakhaneler, çalışma odaları, banyolar, tuvaletler, çamaşır odası, ütü odası, valiz odası gibi her türlü ayrıntının düşünüldüğü konuk evinde ayrıca öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odalarının da bulunmaktadır.  Binada, sınırsız internet kullanabilecekleri bir de bilgisayar odası mevcuttur. Konukevi 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir.

 

Adres: Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi No:10 Bahçeköy/Sarıyer

Tel : 0212 226 16 39

Faks : 0212 226 45 26

 

DEMİRTAŞ CEYHUN HALK KÜTÜPHANESİ

2013 yılında kitap okuma sevgisinin kazandırılması amacıyla hizmete açılan Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi, merhum yazar Demirtaş Ceyhun’un ailesi ve vatandaşların bağışladığı kitaplarla oluşturulmuştur.  Hafta içi her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphanede;

◗ 5 bin 527 adedi genç-yetişkin,  2 bin 249 adedi çocuk kitabı olmak üzere toplam 7 bin 666 materyal,

◗ Bunların dışında 153 adet ansiklopedi, ilköğretim öğrencilerinin yanı sıra LGS ve YKS için test kitapları,

◗ Görme engelli vatandaşlar için sesli kitap, ekran okuma programı, ekran büyütme sistemi ve kameralı okuma sisteminin yer aldığı bölümde 20 adet kabartma kitap ve 2 bin 500 adet sesli kitap bulunmaktadır.

 

Adres: Çayırbaşı Caddesi No:14 (Sağlık İşleri Müdürlüğü yanı) Büyükdere

Tel: 444 17 22

SOSYAL HİZMET MERKEZLERİ

YAŞAM EVLERİ

İlçe sınırlarımız içinde yaşayan sosyal olanakları kısıtlı, yaşlı ve emekli vatandaşlara hizmet vermek, onların yaşadıkları sorunların tespitini yapıp, çözüm noktasında çalışmalar yürütmek, yaşlıların sosyal ve kültürel paylaşımlarını sağlanmak amacıyla 5 ayrı noktada Yaşam Evleri'mizle hizmet veriyoruz.

 

İLETİŞİM:

1) CUMHURİYET YAŞAM EVİ
Adres: Cumhuriyet Mah. Sağlık Sok. No:6
Tel: 0 212 262 73 12

2) DARÜŞŞAFAKA YAŞAM EVİ
Adres: Darüşşafaka Mah. Açelya Sok.
Tel: 0 212 286 66 01

3) 2 TEMMUZ YAŞAM EVİ
Adres: Kazım Karabekir Paşa Mah.
Kaplan Sok. No:45/1 A
Tel: 0 212 202 78 94

4) YENİKÖY - BAĞLAR YAŞAM EVİ
Adres: Yeniköy Bağlar Mevkii Mimar Sinan Parkı içi - Yeniköy - Sarıyer

5) MADEN ŞİFASUYU YAŞAM EVİ
Adres: Maden Mah. - Sarıyer

 

SEMT EVLERİ

Hizmetlerin mahalle bazında yaygınlaşması ve mahalle sorunlarının yerinde tespiti amacıyla kullanılan Semt Evleri'nde; sağlık seminerleri, yabancı dil kursları, tüketici bilinçlendirme toplantıları, nişan, kına ve doğum günleri organizasyonları yapılıyor. Bunun yanı sıra, kadınlar için el sanatları geliştirme kursları, müzik aletlerini kullanma kursları ve el emeği ürünlerini atölyelerde yaparak sergileme olanağı yaratılıyor. Semt Evleri'nde muhtarlıklara ve sivil toplum örgütlerine de çalışmalarını sürdürebilecekleri bir alan tahsis ediliyor.

 

İLETİŞİM:

1) KİREÇBURNU SEMT EVİ

Tel: 0212 223 71 91

Adres: Arabayolu Cad. No:227 Kireçburnu/Sarıyer

2) KAZIM KARABEKİR PAŞA SEMT EVİ

Tel: 0212 271 32 50

Aderes: Fatoş Sk No:22/a Kazım Karabekir/Sarıyer

3) BAHÇEKÖY SEMT EVİ

Tel: 0212 226 16 26

Adres: Sardunya Sk No:1 Bahçeköy/Sarıyer

4) RUMELİHİSARI SEMT EVİ

Tel: 0212 257 80 98

Adres: Hisarüstü Nispetiye Cad. No:139

5) RUMELİKAVAĞI SEMT EVİ

Tel: 0212 242 75 31

Adres: Rumeli Kavağı Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle Konağı Muhtarlığı

6) PTT SEMT EVİ

Tel: 0212 242 64 11

Adres: PTT Evleri Mahallesi Sümbül Sk.

7) POLİGON SEMT EVİ

Adres: Poligon Meydan