Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER’DE EN GÜZEL ŞİİR BARIŞ OLDU!

Sarıyer Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde  9.su düzenlenen Uluslararası Barışa Çağrı Festivali’nde 11 dilden ezgiler seslendiren Kardeş Türküler'le bir kez daha haykırdı; şimdi en güzel şiir barıştır diye…
01 Eylül 2018 / 01 Eylül 2018

Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde binlerce insanla barış çığlıkları atıldı Sarıyer’de. Belediye Başkanı Şükrü Genç,  “İnsanoğluna, kendisinden başka hiç kimse barışı getiremeyecek” mesajı verdi.

 

Sarıyer Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü 9. Uluslararası Barışa Çağrı Festivali ile Unıq Volkswagen Arena’da kutladı. Etkinlikte Kardeş Türküler sahne aldı. 7 konuk sanatçı ve grupla birlikte barış türkülerinin söylendiği gecede coşkulu kalabalık binlerce kişilik salonu hıncahınç doldurdu. Gecede Anadolu’nun 13 farklı ilinden gelen çocuklarla sahneye çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, binlerce yurttaş ve çocuklarla birlikte barış çığlığı attı. Tüm salonun barış sesleriyle yankılandığı gecede Başkan Genç,  “Barışın vazgeçilmez şartı olan Adalet’in önemi daha iyi kavrandıkça, hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir köşesinde daha kardeşçe yaşamanın, çocuklarımız için çatışmalardan uzak bir gelecek oluşturmanın yollarını daha iyi bulacağımızdan eminim” dedi.

 

Ayşenur Kolivar, Ceylan Ertem, Mikail Aslan, Onur Şentürk, BGST Dansçıları, Çıplak Ayaklar Kumpanyası ve Tahribat-ı İsyan grubunun da  sahne aldığı gecede konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç barış mesajları verdi. 

 

Başkan Genç'in konuşmasının tam metni için TIKLAYIN.

 

 

Fotoğraf Galerisi