Mustafa Kemal Atatürk

“HER ÇOCUK ÖZELDİR”

02 Haziran 2014
Mahalle : Tüm Sarıyer

Sarıyer Şükrü Naili Paşa İlköğretim Okulu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve ilkokul öğrencileri için erken yaşta sanatı hedefleyen “Her Çocuk Özeldir, Keşfedelim Kazanalım” projesinin ödül töreni İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’ndan Özel Dr. Natuk Birkan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Finale kalan 50 öğrenciye ve proje kapsamında destek verenlere plaket takdim edildi.

“Her Çocuk Özeldir” diyerek başlayan projeye, Sarıyer ‘den 8 okul ve SAGEM öğrencileri, Kağıthane’den 7 Okul olmak üzere toplam 15 okul katıldı. Projeye katılan öğrencilerin okullarında yaptıkları resimler, Ankara Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri tarafından değerlendirildi. Seçilen 330 öğrenci, Kireçburnu Çamlık Parkı’nda doğayla iç içe bir ortamda resim yaptı ve 50 öğrenci finale kaldı.

Sarıyer Şükrü Naili Paşa İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Neslihan Bayer,“Her Çocuk Özeldir” projeleriyle ilgili şu şekilde konuştu; “Çocukların el becerini sanata olan ilgisini ortaya çıkartmak için böyle bir proje başlattık. Belediyemiz maddi ve manevi olarak hep yanımızda oldular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Proje ödül törenine, Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Tahmaz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan, okul müdürleri ve öğretmenleri, Kağıthane ve Sarıyer ilçesinden gelen öğrenciler ve velileri katıldı.

HABERİN VİDEOSU

 

Fotoğraf Galerisi