Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER’DE “ATATÜRK’Ü ANLAMAK!”

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü Sarıyer Belediyesi’nce, ‘Atatürk’ü Anlamak’ ana temasıyla gerçekleştirildi.
10 Kasım 2017 / 10 Kasım 2017
Mahalle : Tüm Sarıyer

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 9’u 5 geçe, tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıyer’de de hayat durdu. İlçede, ‘Atatürk’ü Anma Günü’nün adresi, Yaşar Kemal Kültür Merkezi idi.

 

Burada yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Atatürk ile ilgili belgeseller sahneye yansıtıldı. Törene protokol adına; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Hakan Bulut, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç katıldı.

 

Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi, Fahrettin Aslan Ortaokulu, Hatemoğlu İlkokulu, Mehmet Akif İlkokulu, Özel Mürüvvet Evyap İlkokulu, Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi, Vehbi Koç Vakfı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu, Zekeriyaköy Ortaokulu gibi Sarıyer’den pek çok okulda törene katıldı.

 

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki törende; Atatürk şiirleri okundu, zeybek oynandı, Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylendi. Törende, “Atatürk’ü Anlamak” temasıyla yapılan kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini sırasıyla, Sarıyer Kaymakamı, Sarıyer Garnizon Komutanı ve Sarıyer Belediye Başkanı verdi. 

Fotoğraf Galerisi