Mustafa Kemal Atatürk

Gümüşdere çağdaş bir okula kavuşuyor

12 Nisan 2012 / 12 Nisan 2012
Mahalle : Tüm Sarıyer

Kanal D’de yayınlanan Evim Şahane programının organize ettiği ve Sarıyer Belediyesi’nin desteklediği projeyle birlikte Sarıyer’in şirin köylerinden Gümüşdere, yepyeni bir ilköğretim okuluna kavuşuyor.

Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sponsor firmaların katkılarıyla gerçekleştirilen çalışma, geçtiğimiz Pazartesi günü başladı. Büyük bir ekibin titiz bir işçilik ortaya koyarak çalıştığı projenin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan önce tamamlanacağı, ilçe protokolünün de katılacağı bir törenle, okulun eğitime açılacağı bildirildi. 
 
İnşaata gelerek incelemelerde bulunan ve proje yöneticisi Bülent Demircioğlu’dan çalışmayla ilgili bilgi alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçe genelinde okullaşmaya ve mevcut okulların yenilenmesine önemle eğildiklerini belirtti. Genç, belediye olarak eğitim projelerine her türlü katkıyı sağlamak için çalıştıklarını ve bunun neticesinde Sarıyer’in eğitim alanında sürekli olarak geliştiğini kaydetti. Projeyi hayata geçiren Kanal D’ye, Evim Şahane programı prodüksiyon sorumlularına, emeği geçen bütün herkese proje yöneticileri Bülent Demircioğlu ve Selim Yuhay’ın şahsında teşekkür eden Başkan Genç, okulun açılışında yer alacağını ifade ederek, açılışa sürpriz bir armağanla geleceğini sözlerine ekledi. 
 
Teknolojik donanım da sağlanacak
Gümüşdere İlköğretim Okulu Müdürü Abidin Narman ise yaptığı açıklamada, okulun tepeden tırnağa yenilenerek bambaşka bir çehreye kavuşacağını, bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Okulumuzu her şeyiyle yeniliyoruz. Sadece fiziksel artılara değil, akıllı tahta ve benzeri eğitim araçlarıyla teknolojik donanıma da kavuşacağız. Gümüşdere İlköğretim Okulu çağdaş bir görünüm kazanacak ve bundan sonra öğrencilerimize çok daha iyi şartlarda eğitim verme şansımız olacak” dedi. Sarıyer Belediyesi’yle sürekli irtibat halinde olduğunu ve bir eğitimci olarak belediyenin yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduğunu vurgulayan Narman, “Sayın Belediye Başkanımız eğitime çok önem veriyor. Okulumuzda yapılan bu çalışmaya da büyük katkı sağladı. O açıdan şanslıyız. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İncelemelere Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Mehmet Metilli ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akgündoğdu da katıldı.

Fotoğraf Galerisi