Mustafa Kemal Atatürk

BAŞKAN GENÇ: BİZ BURAYA SÖZ VERMEYE DEĞİL, YAPMAYA GELDİK.

Sarıyer’de eğitim veren tüm kurumları ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitimcilerle buluşarak neler yapılacağı hakkında görüş alış verişinde bulundu.
27 Eylül 2016 / 27 Eylül 2016

Kötü koşullarda hizmet vermeye çalışan Merkez’e, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve ilgili birim müdürleri ile birlikte giden Başkan Genç; “Biz buraya söz vermeye değil, yapmaya geldik” diye konuştu. “Gelecek Benim Ben Geleceğim” projesi adı altında Sarıyer’deki tüm okullara boya, badana, çevre düzenlemesi, lojistik ve insani yardım gibi destekler sağlayan Sarıyer Belediyesi, bakıma muhtaç ve engelli çocuklar için hizmet veren okulları da yalnız bırakmadı. “Yardım yapıp arkamızı dönüp gitmeyi sevmiyoruz” diye konuşan Başkan Genç; “Birlikte çalışmaya devam edeceğiz, sadece maddi ve lojistik değil, insani yardımlar yapmak ve çocuklarımıza birlikte bakmak istiyoruz” dedi. 

 

İlk proje: Pazarda çorba

 

Okul Müdürü Handan Taşdemir ve öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştiren Başkan Genç, ilk etapta fiziki problemlerin ortadan kaldırılacağını, ardından Belediye’nin spor, sosyal işler ve destek hizmetler müdürlüğü gibi birimleriyle ortak projeler oluşturulması gerektiğini belirtti. İlk proje çerçevesinde Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla engelli öğrenciler tarafından hazırlanacak çorba, pazartesi günleri Sarıyer Merkez’de kurulan Köylü Pazarı’nda açılacak stant sayesinde halka satışa sunulacak.  
  
  
 

Fotoğraf Galerisi