Mustafa Kemal Atatürk

BAŞKAN GENÇ: SARIYER AKADEMİ LİDERLER YETİŞTİRECEK

Sarıyer Akademi’de eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler ve velileri için düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Genç, “ Sarıyer Akademi liderler yetiştirecek” dedi.
11 Haziran 2017 / 11 Haziran 2017
Mahalle : Tüm Sarıyer

Sarıyer Akademi’de 13-14 Mayıs’ta yapılan sınav sonuçlarına göre eğitim almaya hak kazanan 12. sınıf öğrencileri ve aileleri için tanışma toplantısı düzenlendi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda kurallar, yapılması gerekenler, kurum ve sınav sistemi hakkında bilgiler verildi.

 

Rehber öğretmeni Hatice Çağan Aslan’ın sınav sistemi ve teknik konuları anlatmasında sonra Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey söz aldı.

 

“Değişimin öncü kurumu olmak istiyoruz”

 

Konuşmasına  “Evinize hoş geldiniz” diyerek başlayan Görey, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kolay bir süreç değildi. Yaklaşık 1900 civarında öğrenci sınava girdi ve Akademi’ye %30’u kabul edildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 4 yıllık eylem planı içerisinde Sarıyer Akademi eğitim de söz sahibi olmak istiyor. Değişimin öncü kurumu olmak istiyor. Bu yolculuğu sizlerle birlikte yapacağız. Biz 120 kurum arasında şuanda ilk onlardayız. Akademi’yi başarıya götüren paydaşlar siz öğrencilersiniz.”

 

Sarıyer Akademi’nin kuralları olduğunu vurgulayan Görey; “3 yıldır şeffaf şekilde kurallarla sınavlarımızı yapıyoruz ve kazananları sıralamaya göre alıyoruz” diyerek devamsızlık, ödev kontrolü gibi konuların sıkı takipçisi olduklarını belirtti.

 

Gençler, hedeflerini belirlemeli ve planlarını yapmalı

 

Sami Görey’den sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada kendi eğitim ve çalışma hayatından örnekler vererek şunları söyledi: “Kendi yetişme zamanımda ve çocuklarımı yetiştirme sırasında ne tür sorunlarla karşılaştıysam bu sorunları çözmeye çalışıyorum. Gençlik potansiyelinin yoğun olduğu Sarıyer’de gençler için belediye olarak yetkimiz olmamasına rağmen olanaklarımızı nasıl kullanabileceğimizin hep düşüncesi içindeyiz. Gençler, öncelikle hedefleri belirleyip, planlamalarını yapmak zorundalar. Sarıyer Akademi liderleri yetiştirecek. En iyi mühendis adayını, en iyi doktor adayını yetiştirecek.”

 

Konuşmasının sonunda velilere seslenen Genç; “Lütfen katılımcı olun. Sürdürülebilirliğin temeli katılımcılıktır. Bunu sağladığımızda hedefimizin daha verimli olacağını göreceğiz” dedi.

Fotoğraf Galerisi