Mustafa Kemal Atatürk

DEPRESYONU DOĞA TASARIMLARIYLA YENDİ

Şehirde yaşayan insanların depresyona girmeye meyilli olduğunu belirten Tasarım Sanatçısı Nurçin Çavdar Kütükçü, Sarıyer’de açtığı ‘Ölümsüz Doğa’ adlı sergisiyle doğaya bakışının değiştiğini, depresyonu ise doğanın kendisine kattığı manevi duygularla yendiğini söyledi.
06 Şubat 2018 / 06 Şubat 2018
Mahalle : Tüm Sarıyer

Sarıyer Belediyesi, sanata ve sanatçıya verdiği önemi kültür - sanat etkinlikleriyle öne çıkarmaya devam ediyor. İki yıl önce Doğu Karadeniz gezisinde bitkilerden etkilenerek aksesuar tasarımına başlayan Tasarım Sanatçısı Nurçin Çavdar Kütükçü,  ‘Ölümsüz Doğa’ adlı ilk sergisini Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda açtı. Kütükçü,  doğada rastladığı bin bir çeşit çiçek ve parçalarla yaptığı küpe, kolye, yüzük, broş, toka gibi aksesuarları sanatseverlerin beğenisine sundu. Açılış kurdelesini İsmail Erdem'in kestiği sergi 10 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.   

 

HAYAL BİLE ETMEMİŞTİM

 

Kendisini heyecanlı ve tutkulu bir insan olarak tanımlayan Kütükçü, Sarıyer Belediyesi’ne verdiği destekten ötürü teşekkür etti. “Bu kadarını hayal bile etmemiştim” diyen Kütükçü,  “Ben sadece bu takıları yaptım. Sergi, dekor, fikir hepsi Sarıyer Belediyesi’ne ait… Çok mutluyum. İçsel savaşımla bu işe başladım ve bugünlere geldim. Topladığım bitkiler herkesin çok hoşuna gidiyor. Şehri bir çiçek bahçesi gibi dolaşıyorum” şeklinde konuştu.

 

DOĞAYA BAKIŞIM DEĞİŞTİ

 

Şehirde yaşayan insanların depresyona girmeye meyilli olduğunu belirten Kütükçü, “Hayatın inişleri olduğu gibi çıkışları vardır. Ve her insanın depresyona girdiği zamanlar vardır. Ben de depresyona girdiğim dönemde kendimi bir anda doğanın içinde buldum. Ve bu bana iyi geldi. Doğadan kaynak bularak üretmeye başladım. Üretmek ve tasarlamak manevi bir şey... Bu vesileyle doğaya bakışım değişti. Depresyonu yendim. Ve bugün bir sergi ile karşınızdayım. Beğenilmek bambaşka bir şey… Sokakta daha mutlu yürüyorum” dedi.

 

 

Fotoğraf Galerisi