Mustafa Kemal Atatürk

Halkın Başkanı, Halkın Parkı'nı açtı

20 Haziran 2013 / 20 Haziran 2013
Mahalle : Tüm Sarıyer

Kireçburnu Ömürtepe’de yapımı tamamlanan Çamlık Parkı’nın açılışı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyerli vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Park açılışı için alana gelen Başkan Genç, başta mahalle sakinleri olmak üzere Sarıyerlilerin büyük ilgisi ile karşılandı. 7.500 m²’lik alan üzerine kurulan; içerisinde seyir terasları, çocuk oyun grupları, amfi tiyatro, 43 adet piknik masası bulunan park mahalle sakinlerinin büyük desteği ile kısa sürede tamamlandı.

Mahalle halkının uzun bir mücadele sonucu toplanan 4.000 imzası ve Sarıyer Belediyesi’nin dik duruşu ile hayat geçirilen projeyle Sarıyer, 7’den 70’e herkesin faydalanbileceği bir park daha kazandı.

Dans ve Halk oyunları gösterileri sergilendi

Törenin başında Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri dans gösterisi, Ayazağa Giresun Eynesil Kemaliye Köyü halk oyunları ekibi ve Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi halk oyunları ekibi çeşitli yörelerden gösterilerini sergilediler.

Dans gösterileri ardından başlayan konuşmalada ilk sözü mahalle sakinleri adına Hasan Polat aldı. Parkın yapım süreci içerisinde verilen emek ve mücadeleyi anlatan Polat; bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Muhtar Çağlayan: "Bahanelere sığınmadan inşa ettiler”

Hasan Polat’ın ardından kürsüye gelen Mahalle muhtarı Genco Çağlayan’da konuşmasına parkın yapılmasında büyük emeği geçen Belediye Başkanı Şükrü Genç ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek başladı. Çağlayan: “Bunca engellemelere rağmen Başkan Genç ve ekibi bürokrasiye ve bize bağlı değil bahanelerine sığınmadan bu güzel parkı inşa ettiler.” dedi.  Konuşmasında su kanalları ve yolların yenilenmesi konusuna da değinen muhtar Çağlayan Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ile birlikte Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Genç’e doğum günü sürprizi

Mahalle Muhtarı Genco Çağlayan’ın ardından konuşmasını yapmak üzere davet edileceği sırada doğum günü pastası sürprizi ile karşılaşan Genç, bu önemli günü mahalle sakinleri huzurunda, birlikte kutladı. 

Doğum günü pastasını üfledikten sonra konuşmasına başlayan Başkan Şükrü Genç: “bu güzel açılışta bizimle beraber olan, aramıza katılarak mutluluğumuza mutluluk katan Sarıyerli vatandaşlarımıza ve Sarıyer dışından gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

Parkın inşası ile yıllardır yapılmayanı yaptıklarının altını çizen Başkan Şükrü Genç, yapılış aşamasında 1 liraya 1 ihale yerine 3 ihale yaparak başardıklarını belirtti. Genç: “Sizlerin ödediği vergiyi kuruşu kuruşuna denetleme ve tasarruf çalışmalarıyla koruyoruz. Dikkatle harcıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana kılavuzumuz maksimum hizmet, maksimum tasarruf ve maksimum yatırımdır.” dedi.

Yaşamın kolaylaştırılması için yaptıkları sosyal projelerden de bahseden Genç, bundan sonra yapacakları hizmetlerin temelini de yine toplum birlikteliğinin oluşturacağını belirtti.

Konuşmasının sonunda parkın yapımında emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür eden Başkan Şükrü Genç, parkı gerçek sahibi olan halka emanet ettiklerini ve ona çok iyi bakacaklarından hiç bir şüphesi olmadığını söylediklerine ekledi.

Aslan Celep unutulmadı

Park alanında büyük emeği bulunan, ağaçların bakımını gerçekleştirerek yaşamalarını sağlayan fakat vefatı nedeniyle açılış töreninde yer alamayan Aslan Celep unutulmadı. Başkan Genç, Aslan Celep adına hazırlanan plaketi eşi Sabiha Celep’e takdim etti. Aslan Celep’in kendilerini izlediğini söyleyen Genç,  parkın meydanına Aslan Celep’in adının verileceğini belirtti.  

Fotoğraf Galerisi