Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER’DEN 5 BİN ÇOCUĞA BURS

Sarıyer Belediyesi’nden eğitim bursu almaya hak kazanan 5 bin öğrenciye, üç aylık bakiyenin yüklendiği banka burs kartları, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde törenle dağıtıldı.
13 Ocak 2017 / 13 Ocak 2017
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 5 bin çocuğa verilen bursun, özveriyle sağlandığına işaret etti. 
 
Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da, eğitim yardımı devam etti. İhtiyaç sahibi öğrenci velilerine kasım, aralık ve ocak ayı bakiyelerinin yüklendiği burs kartları Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde verildi.
 
 
Çocuklarımızın Bursu Özveriden…
 
Başkan Genç, belediyelerin burs verme görevi olmadığı halde, 5-6 yıldır Sarıyer Belediyesi’nin öğrencilere eğitim bursu verdiğini anımsatarak, “Bunu da vergilerimizle, dişimizden, tırnağımızdan arttırarak ve bağışlarla gerçekleştirebildik. Bizden başka 5 bin çocuğa burs veren başkaca bir kurum da yok. ‘Yeterince bakmıyorlar’ şeklindeki yaklaşım haksızdır. Bir olanak sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
 
 
Aralıksız Karla Mücadele Edildi
 
 1987’den bu yana böyle yoğun kar yağışı anımsamadığını belirten Başkan Genç, barajların da karla yüzde 80’lerin üzerinde dolduğunu belirtti. İstanbul’un en büyük dokuzuncu yüzölçüme sahip Sarıyer’in bu yağıştan en fazla nasiplenen ilçe olduğunu kaydederek, “Ben dâhil 250 kişilik ekip, sürekli vardiyalarla hiç durmadan çalıştık. Bununla birlikte tüm bunları görmezden gelen haksız eleştiriler yapıldı. Makineler bile bu tempoya dayanamadı; ama ekipler çalıştı. Ana arterler hep açıktı. Sağlık durumunda motorize ekipler hep yanınızdaydı” dedi.
 

Fotoğraf Galerisi