Mustafa Kemal Atatürk

KISIRKAYA REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE DEĞİŞİM SÜRÜYOR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezi için, “Her şeyiyle örnek olsun” talimatıyla iyileştirme çalışmaları başladı. Yenilenen Veteriner İşleri Müdürlüğü kadrosu büyük bir revizyona imza atıyor.
03 Ekim 2016 / 03 Ekim 2016
Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hülya Cebeci’nin bir ay önce göreve başlamasının ardından Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde ki çalışmalara hız verildi. Kış koşullarına uygun revizyon çalışmasının başlanacağı Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan ve tedavileri süren hayvanlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne nakilleri sağlanacak. 

“BÜYÜKŞEHİR’LE İŞBİRLİĞİ”
 
Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri’nin yeni Müdürü Hülya Cebeci, Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanların daha uygun tedavi edilebilmeleri adına başlatılan çalışmaların hızlandırıldığını belirterek son gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

Göreve geldiğinde ilk olarak Kısırkaya’yı ziyaret ettiğini ifade eden Cebeci, “Oradaki hayvanların sağlık ve yaşam şartlarına uygun bir alana alınması gerekiyordu. Büyükşehir Belediyesi’nin Rehabilitasyon Merkezi ile bir protokol imzaladık. Bu çalışmalar tamamlanana kadar rehabilite edilecek hayvanları bize ayrılan 25 kafese aktaracağız. Aynı zamanda 2 hekim ve 2 temizlik görevlisi orada görev yapacak. Hem bakım hem de tedavi hizmeti alacağız."

KISIRKAYA’DA NELER OLACAK?
Kısırkaya Rehabilitasyon Merkezi’nde üstü açık olan mevcut bir alanımız var. Buradaki kafeslerin hava şartlarına göre düzenlenmesi, akıntı giderlerinin yapılması ve hayvanların daha sağlıklı koşullarda tedavileri için planlamalar yapıldı.  Bir ayağımız zaten hep Kısırkaya’da” dedi.

Hayvan severlerle sürekli iletişim halinde olacaklarını belirten Cebeci, “Dileyen herkes tüm çalışma, proje, açıklama ve duyurularımızı sosyal medya hesaplarımızdan ve belediyemizin web sayfası üzerinden rahatça görebilecek. Hayvan severler bize çok rahat
ulaşabilecekler. Beklentimiz tedavi ettiğimiz hayvanlara dışarıda sahip çıkılarak, işbirliğinin gelişmesidir. Tüm mesele iyi niyetli olmak, sokak hayvanlarına sahip çıkmak, tedavi altındaki hastalarımızın haklarına saygı göstermektir. Hayvan sağlığı için konulan kurallara uygun davranmak” şeklinde konuştu.

Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kısırkaya, Ayazağa ve Sarıyer Merkez Mahallesi’nde bulunan polikliniklerinde kadroya yeni eklenen 3 kişi ile birlikte 8 hekim, 1 teknisyen, 7 temizlik ve 6 toplama personeli görev yapıyor. Personelin olağanüstü gayreti ile ciddi bir çalışma kaydeden Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde, tedavi ve kısırlaştırma için bekleyen hayvanların işlemleri yapıldıktan sonra alındıkları noktaya bırakılıyor. 
 

Fotoğraf Galerisi