Mustafa Kemal Atatürk

ÇOCUKLAR "SARIYER AKADEMİ" İÇİN SINAVDA!

Sarıyer Akademi 4 oturumdan oluşan ve toplamda 960 öğrencinin katıldığı, şu an 7. ve 11. sınıflarda okuyan öğrencilerin TEOG ve YGS-LYS için Akademiye kabul sınavını gerçekleştirdi.
30 Nisan 2016 / 30 Nisan 2016
Sınavlara hazırlanan yüzlerce öğrenci, eksiklerini tamamlamak için TEOG'da önemli bir başarı yakalayan Sarıyer Akademi'yi tercih etti. Cumartesi günü saat 8.30’da başlayan sınav akşam 18.00’da son buldu.
 

 
Başvurular Artarak Devam Ediyor!
 
Sarıyer Belediyesi tarafından kurulan Sarıyer Akademi’de her oturumda 240 kişinin katıldığı sınavda öğrenciler, iki saat boyunca sayısal ve sözel bölümlerde bilgilerini ölçtü. Geçen sene 7. 8. 9. 10. 11. 12 ve mezun gruplarında toplam 1.500 öğrenci içerisinden, 560 öğrencinin kabul edildiği Akademiye bu yıl ki toplam başvuru sayısının artacağını dile getiren Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, “Bu sınavla kontenjanımız kıstasında öğrenciler, başarı durumuna göre akademiye alınacak” dedi. Bugün yapılan sınav sonrasında Mayıs ve Ağustos aylarında da ara sınıfların sınava gireceği bilgisini veren Görey, Akademiye yapılan toplam başvuru sayısının 3 bin civarında olacağını tahmin ettiklerini ifade etti.
 
Değerlendirme ve seviye belirleme sınavına giren öğrencileri velileri ise 2 saat süren sınav boyunca Sarıyer Akademi'nin bahçesinde heyecanla bekledi.

Fotoğraf Galerisi