Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER’E YENİ PROJELER

Yaşamın her alanında vatandaşlara hizmet vermek için çalışan Sarıyer Belediyesi, bir gündüz bakımevi, bir sosyal yaşam merkezi ve yenilenen bir SAGEM’i daha bünyesine katarak Sarıyerlilerin hizmetine sundu.
17 Nisan 2017 / 17 Nisan 2017

Toplumun her kesimini sosyal hayata kazandırmak için anlamlı birçok projeyi hayata geçiren Sarıyer Belediyesi, Ferahevler Mahallesi’nde Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verildiği bir sosyal yaşam merkezi ile Ayazağa Mahallesi’nde yeni bir gündüz bakımevini Sarıyerlilerin hizmetine sundu. Gündüz bakımevinin yer aldığı komplekste, daha önce başka bir noktada bulunan SAGEM de yenilenen yüzüyle hizmet verecek.

 

Türkan Saylan adı yaşatılacak

 

Tıp doktoru, akademisyen, yazar ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verildiği Sosyal Yaşam Merkezi 20 Nisan’da Ferahevler’de kapılarını halka açtı. Bu sayede Sarıyer Belediyesi, hem yaşlıları, hem doğaseverleri hem de çocukları bir araya getirecek yeni bir yaşam alanını daha Sarıyerlilerin hizmetine sunmuş oldu.

 

Komplekste neler yer alıyor?

 

Göçmen iletişim noktası olarak da çalışacak merkeze gelen yabancı uyruklu konuklar sorunlarını iletebilecek, tecrübe ve bilgilerini paylaşabilecek. Bahçesinde hobi alanları, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen çiçek ve üzerinde özel kuş yuvalarının asıldığı ağaçlarla çevrili Sosyal Yaşam Merkezi’nin içinde çok amaçlı salon, özel eğitim sınıfı ve dinlenme alanı yer alıyor. Merkez'de ayrıca ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek. Tamamlanma aşamasına gelen merkez, 20 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da yapılacak törenle hizmete girdi.

 

Beşinci gündüz bakımevi de açıldı

 

Çalışan ailelerin güvenli bir şekilde çocuklarını emanet ettiği ve Sarıyer genelinde dört şubesi bulunan gündüz bakımevlerinin 5.si Ayazağa’da kapılarını açtı. Daha önce başka bir noktada bulunan SAGEM de yeni gündüz bakımevinin bulunduğu kompleks içinde daha konforlu, daha rahat ve daha donanımlı bir şekilde hizmet verecek. Her iki merkezin açılışı 22 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da düzenlenen törenle yapıldı.