Mustafa Kemal Atatürk

Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları açıldı…

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği ve iki bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığı Yaz Spor Okulları Çayırbaşı Stadında yapılan törenle açıldı.
02 Temmuz 2010

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği ve iki bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığı Yaz Spor Okulları Çayırbaşı Stadında yapılan törenle açıldı.

Açılışa katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’deki kapalı spor salonunu en kısa zamanda spor yapılabilir duruma getireceklerini ve ayrıca çocukların yüzme başta olmak üzere birçok dalda spor yapmalarını sağlamak amacıyla Poligon’da bir yer kiraladıklarının müjdesini verdi.

    

    

  Başkan Şükrü Genç, “Çocuklar geleceğimizdir bunu hep söylüyoruz ve çocukları bu geleceğe hazırlamak gerekir. Yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Aileler olarak sizler de çocuklarınıza spor yapma imkanları sağlamamız için bizleri zorlayın. Bizler de elimizden geleni yapalım. Spor aynı zamanda barış demek, sağlıklı ve akıllı bir toplum demek. Baştan sona emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek spora ve gençlere verdiği önemi bir kez daha dile getirmiş oldu.

   

2009-2010 eğitim yılları arasında çeşitli branşlarda başarı elde etmiş öğrencilere madalyalarının verildiği törende, Başkan Şükrü Genç, Tekvando ve Judo branşlarında Türkiye Şampiyonu olan öğrencilere plaket vererek başarılarının devamını diledi.
 
   

Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda binlerce öğrenci futbol, basketbol, yüzme, judo ve tekvando başta olmak üzere birçok branşta uzman spor eğitmenler eşliğinde yaz boyunca ücretsiz spor yapma olanağı bulacak.
 
 
Açılış törenine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra Başkan Yardımcıları Şinasi Yalçın, Recep Yel, Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Namık Şişman ile meclis üyesi Hayati Kaptanoğlu da katıldı.