Mustafa Kemal Atatürk

Değerli öğrenciler, öğretmenler ve veliler;

 

Sarıyer Belediyesi olarak eğitimde fırsat eşitliğine inanıyoruz. Bu ilke doğrultusunda bugüne kadar birçok önemli çalışmaya imza attık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar 20 bin çocuğumuza burs desteği verdik. 2017 – 2018 eğitim-öğretim yılında 5 bin çocuğa daha burs vererek desteğimizi sürdüreceğiz.

 

Okullarımızın boya-badana, bakım-onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyoruz. Gündüz bakım evlerimiz, gençlik eğitim merkezlerimiz, üniversiteliler için kız konuk evimiz ve Sarıyer Akademi ile binlerce öğrencimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

Yeni eğitim-öğretim döneminde de geçtiğimiz yıllarda başlattığımız online eğitim hizmetine devam ediyoruz. Öğrencilerimizin bu hizmetten yararlanabilmesi için evlerinde internet bağlantısı ve bir bilgisayarlarının olması yeterlidir.

 

Belediyemizin internet sitesi olan www.sariyer.bel.tr üzerinden işleyen sistem sayesinde ilkokul 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencilerimiz, gönderdiğimiz seri numarasıyla bulundukları sınıfa üye olabilecek, yıl boyunca istedikleri konuyu çalışabilecek, diledikleri kadar tekrar edebilecek ve kendilerini değerlendirebilecekler.

 

Başlayacak yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarı getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                                          İnş. Müh. Şükrü GENÇ

                                                                                                                                                                                                                                         Sarıyer Belediye Başkanı

 

     

            
                      
 
Kayıt olmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.
 
1.    Yukarıdaki butonlardan YENİ KAYIT butonuna tıklayınız. 

2.    Karşınıza bir tablo çıkacaktır. Belediyemiz tarafından size verilen 20 haneli kayıt seri numarasını “Kayıt Seri No” bölümüne (ilk satıra) yazınız.

3.    Diğer bilgileri kendinize göre ve eksiksiz doldurunuz. E-posta adresi bölümüne mutlaka doğru bir mail adresi yazınız. Çünkü bilgileriniz yazacağınız mail adresine gelecektir.

4.     Kırmızı yazının altında bulunan “Bir Kullanıcı adı belirleyiniz” ve “Bir şifre belirleyiniz” bölümünde, sadece kendinizin bileceği, 8 ile 14 karakter arasında, unutmayacağınız bir kullanıcı adı ve bir şifre oluşturunuz. (Not: ı, ç, ğ, ü, ö, ş harflerini kullanamazsınız.)

5.    “Doğrula ve Gönder” tuşuna basınız. 

6.    Eğer yazdıklarınızdan kırmızı olan varsa; burasını yanlış ya da hatalı yazdınız anlamındadır. Geri dönüp düzeltmelisiniz. Eğer hiç kırmızı yazı yoksa ve hepsi siyah ise üye olmaya hazırsınız demektir. 

7.    Bir kez daha “Doğrula ve Gönder” butonuna basmalısınız. “TEBRİKLER şu andan itibaren kayıtlı kullanıcımız oldunuz” yazısı çıkacaktır. Bu, “Üyelik işlemlerini doğru yaptınız. Artık üyemizsiniz.” demektir. Oluşturduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz yazdığınız e-posta adresine de gelmiştir. 

8.    Ders çalışmak için, sistemi yeniden açıp ÜYE GİRİŞİ butonundan girip oluşturduğunuz kullanıcı adını ve şifreyi kullanmalısınız. 

9.    Oluşturduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.