Mustafa Kemal Atatürk

Sarıyer Belediyesi Kadın Voleybol Takımı

 
 
 
 
 
 
1990 yılında kuruluşumuzdan bu yana 26 yılı geride bıraktık. Geçmişte olduğu gibi bugün de Karate, Taekwondo, Judo, Futbol, Basketbol ve Voleybol dallarında erkek ve kadınlar kategorilerinde altyapı çalışmaları yapan, büyük yaş kategorilerinde üst liglerde faaliyet gösteren, ilçe çocuklarına ve gençlerine karşılıksız hizmet veren bir ilçe spor kulübüyüz. Kurucumuz Sarıyer Belediyesi en büyük destekçimiz olmaya devam ediyor. Bunca yıldır Sarıyer Belediyesi gibi gücümüzü Sarıyer Halkı’ndan alıyor ve Sarıyer Halkı’na hizmet etmeyi başlıca görevimiz sayıyoruz.
 
Her işte becerikli ve spor alanında çok yetenekli olan Sarıyer Halkı’nın bu kabiliyetlerini spor alanında değerlendirmek, halkımız ve daha da önemlisi çocuklarımız için sosyal bir ortam oluşturmak, çocuklarımızın sağlıklı nesiller olmalarını desteklemek amacıyla çalışıyoruz.
 
Bu geniş görüşlülük ile çalışan tüm spor dallarındaki faaliyetlerimiz gibi kadın voleybolu da Sarıyer çocuklarına voleybolu tanıtmak amacıyla kuruldu. Çocuklarımıza voleybol oynatmak, voleybol sporu sayesinde takım çalışmasını öğretmek, mücadele ruhunu geliştirmek; azim, kararlılık, yaratıcı düşünce ve cesareti çalışma disiplini ve irade gücü ile birleştirerek başarı kazanmayı öğretmeye odaklandık.
 
2009 yılında Belediye Başkanımız olan Sayın Şükrü Genç’in de büyük destek vermesiyle birlikte 2009-2010 sezonunda İstanbul Mahalli Liglerine katılan kadın voleybol takımımız ilk sezonunda başarılı bir sezon geçirerek Türkiye Voleybol Federasyonu 3. Ligine çıkma başarısı gösterdi. Takip eden sezonda ikinci lige katılarak sezonu başarılı sonuçlarla tamamladı ve buradan da birinci lige çıktı. 2012-13 sezonu birinci ligdeki ilk sezonu olan ve bu sezon sonunda play-off karşılaşmalarına katılma başarısı gösteren takımımız bugüne kadar ligde kalma başarısını devam ettirerek iki kez daha play-off oynama başarısı gösterdi. Bugün ulaşmış olduğumuz yer dünyanın en değerli beş voleybol liginden birisi olan Vestel Venüs Sultanlar Ligi.
 
Bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan kulübümüz vitrinini büyükler kategorilerinde aldığı başarılarla, altyapımızda ter döken çocuklarımızla, spor okulları ve spor etkinliklerimize katılan halkımızla süslüyor. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç ve yardımcıları ile belediye çalışanlarımızın destekleri çalışmalarımızda bizlere şevk veriyor.
 
Sarıyer Halkı ve çocuklarımızla el ele, sporun sosyalleşmemizi sağlayan, zihinsel ve bedensel sağlığı arttırıcı, birleştirici özelliklerini yaymaya, öğretmeye devam edeceğiz.
 
Sporcu selamlarımızla…